İnşaat Mühendisliği Blogu

Logolar ve ifade ettikleri..Zekice tasarımlar

Her meslekte akıllıca diyebiliceğimiz öne çıkan kendine has bir özelliğiyle diğerlerinden ayrılan eserler, çalışmalar vs. vardır. Logo tasarımlarında da ince zeka dediğimiz olayı daha çok görmek isteriz.
İşte sizler için akıllıca tasarlanmış 10 logo tasarımını derledim…

 

Amazon.com herkesin yakından tanıdığı en güvenilir online alışveriş sitelerinden biri. Logolarında a dan z ye tüm ürünlerin bulunduğunu anlatmayı amaçlamış.

Bir sohbet sitesi olan talkmore’ın logosu amacına uygun harika bir logo.

Koder olan Marcin Przybys y harfi ile kod kapatma /> işaretini bütünleştirmiş.

Türk bir tasarımcı, Alper‘in yaptığı GüvenliSohbet şeklinde Türkçe’ye çevrilen logonun sahibi Alper, kilidin anahtarlık bölümünü bir kişi olarak varsayıp yanına bir kaç kişi daha ekleyerek harika bir logo oluşturmuş.

Yine bir Türk tasarımcının elinde çıkan harika bir logo. Tişört ve biberi bütünleştirip huzurlarınıza sunan Serdar Aslan‘ı tebrik etmekle mükellefim.

Alek Chmura Question ( Türkçesi soru ) logosunda Q harfini soru işareti şeklinde kullanarak çok anlamlı bir logo elde etmiş.

Sans-Serif bir yazı tipi kullanıp one ( bir ) logosundaki n harfinini 1n şeklinde gösteren, gerçekten yaratıcı ve başarılı bir logo çalışması. Matt Barrett‘in faresinden…

UK Logo Design şirketinin hazırladığı W – A – A – A harfleri ile oluşturulan ilginç bir logo.

TalkMore logosununda da imzası bulunan nido‘nun bir diğer logo tasarımı. Çok basit görünebilir. İsim ve altında slogan. Fakat sol üstde panda kulağı şeklinde bir şekil ile hayrete bile düşürebilen bir logo.

Matthew Reynolds tarafından hazırlanan tırnak işareti ve nokta ile oluşturulan şık bir logo.

Exit mobile version