Breaking News
Home / İnternet ve Teknoloji / Visual Studio 2010 kurulum hataları

Visual Studio 2010 kurulum hataları

Visual Studio 2010 torrentle indirdim iso şeklide geldi. Daha sonra isoyu extract ettim dizine ve autorun.exe çalıştırdım ama bir hatayla karşılaştım. “htmlite.dll” dosyası ile ilgili. Araştırdım işte acaba neden oluyor diye. Ve cevabını buldum.

 • htmlite.dll dosyasını netten buluyoruz ve C://windows altına kopyalıyoruz bu şekilde sorun çözülüyor .

Ama bunu da yaptıktan sonra bir hata daha aldım. “Setup was unable to find the Baseline data”

bunu da araştırdım çözümünü buldum.İsoyu sanal diske yerleştirin ve komut satırına şunu yazın

 • e:setupSetup.exe /createunattend c:tempunattaned.ini  (Sürücü harfini kendinize göre değiştirin) bu şekildee kurulum başlayacaktır..

About Emre Zengin

Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Mezunu Genç İnşaat Mühendisi ve Aynı Zamanda Bilişim ve Teknoloji Tutkunu

Check Also

Twitter DNS Engeli

Twitter’a DNS Engeli Geldi

Twitter’a DNS Engeli Geldi Hükümet var gücüyle twitterdaki kendi hakkındaki yolsuzluk paylaşımlarını engellemek için elinden …

7 comments

 1. Donovan Quinn

  Thank you! Though the Google translation from Turkish to English was extremely rough, I managed to understand enough to finally get Visual Studio installed. I will be posting replies to the correct fix and adding your blog for the credit. Again, thanks!

 2. kardeş setup unable to baseine data hatassı bendede war fakat benim isolu değil bi türlü yapamadım bi fikrin varmı

 3. EMRE ZENGİN

  Başka bir .iso dosyası indir. O dosyadada sorun olabilir. Bİrde netframeworks 4 kurulu olmalı sisteminde.

 4. Çok teşekkürler Emre. 1 aydır kurulum yapamadığım için ödevlerimi yapamıyordum. çok sağol,yolun açık olsun 🙂

 5. benım edındıgım de ıso degıl ve aynı sorun var.ayrıca .net framework 4,0 yuklu..sorunu anlamadım ve eger bu herhangı cozum olursa maılle donus yaparsanız cok sevınırım.sımdıden tesekkurler.

 6. merhaba,

  bakın bende nasıl bir problem vardı?

  visual studio 2008 installation ve visual studio 2010 installation (vs2008 ve vs2010, vs 2008 ve vs 2010) için ilk kjurulurken hep hata veriyordu. windows 7 32 bit x86 olan sistemin tüm güncelleştirmelerini yaptım, tekrar denedim. yine olmadı. cd den hdd ye kopyaladım denedim olmadı. ben normalde iso dosyasından kuruyordum.

  ancak son anda soyle bir yöntem işime yaradı ve kurulumun ilk başında windows xp sp 2 update veya go.microsoft.com/fwlink gibi bir adrese benzer hata alıyordum, ne yaptım?.

  önce başlat menüsü çalıştıra gelin ve burada cmd yazın enter tuşuna basın. karşınıza komut istemi penceresi (siyah bir ekran) gelecektir. bu ekranda şöyle yazın eğer cd sürücünüz e ise e:setupsetup.exe yazın ve enter tuşuna basın kurulum problemsiz bir şekilde sürdürülecektir.

  ancak ben tüm güncellemeleri windows 7 ultimate için yaptım ve sonra kuruluma geçtim yine aynı hatayı almıştım ki bu yöntem işime yaradı.

  ilginize sunarım.
  kolaylıklar dilerim.
  iyi çalışmalar,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir