fbpx

Betonarme Kirişlerde Donatı Hesabı Vb.net

Sonunda düzgün bir program yazmayı da başardım. İlk programımı bitirme ödevim sayesinde yazmak zorunda kaldım. Almış olduğum bitirme ödevim, Kirişlerin Donatısını hesaplayan bir program yazmak olunca ister istemez 3 kredilik dersten geçmek için birşeyler yaptık.Programı sizlerle paylaşacağım isteyen arkadaşlara da kaynak kodlarını verebilirim.

Programı Visual Studio 2010 derleyici programıyla “vb.net” programlama dilinde yazdım. Ödev yapmayı hiç sevmeyen biri olarak nedense bu proje için zevkle şevkle çalıştım ve sonunda emelime ulaştım. Sabahladığım günleri bir ben bilirim .Programın sunumunu da yaptım hocalarımız beğendi ve hakkettiğim 100’ü bana layık gördüler : ) Teşekkür ediyorum buradan tüm hocalarıma özellikle de Yrd. Doç. Mustafa Sönmez hocama. Neyse sadede gelirsek, programladan çok korksamda o kadar da korkulacak bir durum yokmuş.

Basit bir program olsada yazdığım şey, bende daha fazla istek oluşturdu inşallah daha güzel programlar yazarak insanlığa faydalı olabilirim.

Programdan biraz bahsedersek  ;

-Tek Donatılı Dikdörtgen Kesit

– Çift Donatılı Dikdörtgen Kesit

– Tek Donatılı Tablalı Kesit hesabı yapabilmektedir.

Betonarme Kirişlerde Donatı Hesabı :

Link Yenilenecektir..

 

Check Also

Primavera P6 Ücretsiz İndir

Primavera P6 Dünya üzerinde pek çok büyük kuruluş tarafından tercih edilen mühendislik, inşaat, ve savunma sanayi gibi pek çok sektörde yaygın olarak kullanılan bir proje yönetim programıdır.

6 comments

  1. yemek tarifleri

    güzel bir makale teşekkürler

  2. Dikdörtgen kesit hesabı programını rica edicem.Ayrıca nasıl program yazılıyor kısaca açıklarmısınız
    doktora tezimde program için bir alt program yazmam gerekebilir.

  3. Merhabalar Emre Bey, Bu programı yeniden paylaşmanız mümkün müdür acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir