fbpx

Facebook’un filmi geliyor.

internet,facebook,social network,film

”Birkaç düşman yapmadan 500 milyon arkadaşa ulaşamazsın” Facebook’un ve kurucusu Mark Zuckerberg’in hikayesini anlatan ‘The Social Network’ yakında gösterimde.

Facebook’un hikayesini anlatan ‘The Social Network’ Ekim’de gösterime giriyor. Filmin afişi ise ilk kez görücüye çıktı.

En geniş sosyal ağın kurucusu, Mark Zuckerberg’i Jesse Eisenberg’in canlandırdığı filmde, Justin Timberlake, Andrew Garfield, Rooney Mara, Rashida Jones ve Max Minghella da rol alıyor.

Afişinde ”Birkaç düşman yapmadan 500 milyon arakadaşa ulaşamazsın” sloganı yer alan film, sadece Facebook’un değil Zuckerberg’in de hikayesini anlatıyor.

‘Seven’, ‘Fight Club’, ‘Zodiac’ gibi filmlerin usta yönetmeni David Fincher’ın imzasını taşıyan filmin senaryosu ise Aaron Sorkin’e ait.

About Emre Zengin

Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Mezunu Genç İnşaat Mühendisi ve Aynı Zamanda Bilişim ve Teknoloji Tutkunu

One comment

  1. Gerçekten güzel film. Facebook kurucusunun öncelikle arkadaşlarını nasıl aldattığını dürüstçe kabul etmesiyle ortaya çıkmış, kabul edene kadar onları uğrattığı kayıplar anlatılmış, arkadaşlarının fikirleriyle nasıl zengin olduğu gösterilmiştir. Ayrıca bu süreçte rakip sitelerle yaptığı savaşlar, iş başvuruları mizahen konu edinilmiştir. Üniversite çağlarında yaratıcılık ile kendi dünyasını kurmak isteyen herkese kılavuz bir filmdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir